Konferencija za medije: Ante Budimir i Nikola Moro
2026 · Football · Football
Konferencija za medije: Ante Budimir i Nikola Moro
Konferencija za medije: Ante Budimir i Nikola Moro
2026
21m
Football
Ante Budimir jedna je od napadačkih uzdanica Vatrenih na Svjetskom prvenstvu u Kanadi, Meksiku i Sjedinjenim Američkim Državama. Stasiti napadač Osasune odigrao je još jednu sezonu za pamćenje u Španjolskoj, a sada priželjkuje prvi pogodak za Hrvatsku na velikom natjecanju. “Fokusiran sam za sebe i na svoj put. Naravno da kao napadač radim što je najkorisnije za momčad. I prije sam rekao da bih odmah potpisao da se ponovi Katar. Svi mi ovdje imamo viši cilj, a ja se nadam da svojim pogotkom mogu donijeti reprezentaciji pobjede i nešto više od toga”. O Bellinghamu i Rashfordu... “Što se Bellinghama tiče, ove sezone je bio više ozlijeđen nego zdrav. Međutim on je izvanserijski igrač, ne znam hoće li igrati, ali donosi kvalitetu više. Rashford je također odličan igrač, uvijek radi razliku u Barceloni”. Nikola Moro s Hrvatskom dočekuje svoje prvo veliko natjecanje. Veznjak Bologne dio je najveće “kolonije” Vatrenih u jednoj ligi - Serie A. “Lijepo je vidjeti sve više Hrvata u Italiji, svako malo igramo jedni protiv drugih, kad se vidimo popričamo o svemu, baš kao i ovdje kad smo zajedno u reprezentaciji”. O Vatrenima u MLS-u... “Musa i Marco Pašalić su sjajni igrači, dobro rade i napreduju i gladni su uspjeha i novih izazova. Idu u korak s nama Europljanima, jednako dobro se radi u MLS-u kao i u Europi”. O Englezima... “Englezi imaju igrače koji igraju velike utakmice, imaju intenzitet i na svakoj poziciji imaju izvanserijske igrače. Što se tiče očekivanja, izbornik je bio jasan, ne bi htio ponavljati. Engleska jest najjači protivnik u skupini, ali ne treba niti jednog protivnika podcjenjivati. Imaju veliku kvalitetu, engleski reprezentativci igraju u visokom intenzitetu. Ima puno igrača koji rade razliku, Englezi su odlična momčad s odličnim pojedincima”.